Tenhle víkend se jistě zapíše do historie lovosického florbalu velmi významně. Podařilo se nám totiž přivézt medaile z tradičního turnaje pořádaného šestinásobným švédským mistrem IBF Falun. Zadařilo se dorostencům v kategorii P16 a mladším žákům v kategorii P12!

Cesta na samotný turnaj byla časově poněkud náročnější. Více jak 1 600 kilometrů z Lovosic jsme zvládli za necelých 22 hodin. Celá ale proběhla prakticky bez komplikací, na oba trajekty jsme chytli poměrně dobrou návaznost, tedy ani nebylo nikde třeba čekat a do Falunu jsme dorazili podle plánu.

Už v den příjezdu do akce nastoupil tým dorostenců P16, který nastoupil proti týmu KFUM Falun Falu Flyers. Bohužel, únava z dlouhé cesty se jistě podepsala a právě tento jediný zápas Lovosičtí prohráli poměrem 2:3.

Od pátečního rána se rozjel zápasový kolotoč naplno. V 8:45 vstoupili do turnaje mladší žáci P12, a to ve velkém stylu. Soupeře Danderyds Innebandyklubb rozstříleli vysoko 7:1. Ten den ještě pokračovali v 15:45 proti Vaxholm IBF. I s tímto týmem si poradili víc než úspěšně, výsledek tentokrát činil 7:0.

Jako další od jedenácti rozehráli svůj úvodní zápas dorostenci B, na něž čekaly souboje v kategorii P15 Lätt. Právě v tomto duelu s IBK Sala vybojovali své první, a také jediné, body za remízu 0:0. V jejich druhém klání těsně nestačili na Nacka Innebandyklubb a prohráli 3:4.

Poté sehráli svůj druhý match dorostenci P16. Tentokrát se jim povedlo úvodní nezdar napravit a soupeře IBK Elfhög porazili poměrně jednoznačně 5:1. Následný, odpolední zápas, byl podle slov trenéra Hrdličky proti nejtěžšímu soupeři, proti jakému tým kdy nastoupil. Jednalo se o Värmdö IF. Přesto se Lovosickým podařilo vybojovat velmi cennou remízu 3:3. Díky tomu vybojovali ve skupině B druhé místo a postoupili do semifinále, kde na ně připadl druhý tým z paralelní skupiny C FBC Partille.

Zbývají ještě výsledky starších žáků a žákyň, kteří společně sehráli zápasy v kategorii P13 Lätt. V jejich úvodním dni ovšem na body nedosáhli, poprvé soupeři Tyresö Trollbacken IBK podlehli 0:3, následně  soku Västerås IBS Ungdom 0:4.

Sobotní den byl zdaleka ten nejnabitější a zahájen byl velmi úspěšně. Nejprve dorostenci P16 vyřídili Tyresö Trollbacken IBK těsně 2:1 a díky tomu postoupili do čtvrtfinále z druhého místa ve skupině. Následně se starší žáci P13L oklepali z nezdarů předešlého dne a připsali si proti Järfälla IBK Ungdom 09/10 nejvyšší lovosickou turnajovou výhru 10:0.

Následně to byli opět dorostenci, kteří ve čtvrtfinále nastoupili proti druhému týmu paralelní skupiny C FBC Partille, jehož porazili 6:2 a mohli se tak radovat z postupu do večerního semifinále. Své poslední dva zápasy ve skupině odehráli i mladší žáci, kteří nejdříve smetli Västerås IBS Ungdom 4:0 a následně i na hlavním stadionu, tedy Guide Areně, i domácí Falun 7:3. Do semifinále tak šli z prvního místa ve skupině bez jediné ztráty bodů.

Po jednom zbývajícím zápasu ve skupině měli starší žáci P13L i dorostenci P15L. Tyto klání ale bohužel skončily bez bodů. Starší žáci těsně podlehli Värmdö IF 2:3, dorostenci Hultsbergu 0:6.

Semifinále dorostu P16 pak bylo patrně nejdramatičtějším duelem Lovosic v celém turnaji. Lovosičtí v něm nastoupili proti dosud suverénnímu týmu elitní skupiny A IK Sirius IBK. A ani pro Lovosice to zprvu nevypadalo poměrně růžově, takřka celou dobu museli dotahovat nepříznivý stav, až nakonec v posledních deseti vteřinách přesně zakončil Adam Filip Hrdlička a vyrovnal na 1:1. Tím dospěl vývoj klání do samostatných nájezdů, ve kterých exceloval gólman Radek Dvořák a svým přesným zakončením poslal Lovosice do finále Jakub Vokál.

Nedělní den přinesl lovosické zápasy už od ranních osmi hodin. V tuto dobu nastoupili do semifinále mladší žáci P12 i dorost P15L do semifinále B. Dorostenci vyzvali AIK IBF Gul a po prohře 1:5 se s turnajem rozloučili. To mladší žáci otočili nepříznivý stav a díky výhře 3:2 nad Sandvikensem AIK postoupili do finále.

Mezitím svůj semifinálový duel v semifinále B odehráli i starší žáci B13L, kteří ovšem znovu nestačili na Västerås IBS Ungdom a stejně jako ve skupině mu podlehli 0:4. Pak už jen nastaly finálové duely.

V tom svém nastoupili mladší žáci proti finskému týmu FBC Turku sininen, který rovněž do finálového osudí dokráčel bez jediné ztráty bodů. Lovosičtí ovšem v tomto případě dojeli na daleko širší kádr soupeře a museli skousnout porážku 0:7. Na krk tak oblékli stříbrné medaile, které je ale také nutno považovat za obrovský úspěch a celý tým si za ně zaslouží obrovskou gratulaci!

Dorostenci pak ve finále vyzvali domácí pořadatelský tým IBF Falun Untveckling. V něm se díky Jakubu Vokálovi dostali jako první do vedení a už ho po celý zbytek zápasu nepustili. Na mále sice měli přesně vteřinu před koncem, kdy sudí odpískali samostatný nájezd proti lovosické brance. V ní ovšem stál velmi dobře připravený gólman Radek Dvořák, který míček za svá záda nepustil. Díky tomu zůstal na tabuli svítit stav 3:2 pro Lovosice a vítězné ovace po následném buly mohly propuknout naplno.

S medailemi na krku se pak jistě cestovalo zpátky lépe. Všichni účastníci ještě před odjezdem dostali rozchod v centru Falunu a mohli si nakoupit poslední suvenýry domů. Pak už jen následovala samostatná cesta zpátky do Česka.

Za celý klub bychom chtěli pogratulovat jak vítězům, tak i všem účastníkům za reprezentaci lovosického florbalu v domácí baště jednoho z nejúspěšnějších švédských klubů. Děkujeme také všem rodičům za podporu, jak předem v logistické a materiální přípravě na turnaj, tak i během samotného turnaje nejen prostřednictvím klubových sociálních sítí, pořádajícímu týmu IBF Falun za bezproblémovou organizaci a hladký průběh celého turnaje, včetně zajištění stravy i ubytování, dopravci Budos Bus za vstřícnost a samotné zajištění celé cesty autobusem a v poslední řadě také všem trenérům, kteří se ujali dětí a společně je na této akci vedli.

Týmové soupisky:

Dorost P16

Filip Černý, Radek Dvořák, Jan Fousek, Sebastian Vincent Galia, Alexandr Grmela Lukáš Hauf, Adam Filip Hrdlička, Antonín Kabelka, Tomáš Roneš, Jan Svojše, Adam Tritthart, Lukáš Vandrovec, Jakub Vokál, trenéři: Jan Hrdlička a Vít Trubička.

 

Dorost P15L

Ondřej Beran, Marek Daňo, Václav Durek, Vítek Dvořák, Štěpán Fadler, Martin Kalina, Kryštof Kunst, Matěj Matuszewski, Theodor Nývlt, Kryštof Tyl, Max Wypasek, Jan Zámečník, trenéři: Jan Roneš a Pavel Vodenka.

 

Starší žáci P13L

 

Antonín Beránek, Matyáš Douša, Tobiáš Dvořák, Jakub Chrudimský, Matěj Illichmann, Ema Kocianová, Alžběta Koubová, Markéta Rožec, Nela Schillhabelová, Matěj Sládek, Vanda Táborská, Lukáš Veltruský, trenér Jan Dvořák.

Mladší žáci P12

Ondřej Bräuer, Tadeáš Burda, Antonín Čepelák, Vojtěch Dvořák, Oliver Hanzal, Jan Hossinger, Jakub Lebeda, Šimon Mejsnar, Dominik Michalička, Jiří Peterka, David Pikl, Vojtěch Prchlík, Jan Rulf, Martin Samek, Šimon Šulc, trenéři: Jan Lebeda a Jan Hossinger.