Prodloužený víkend 10. – 12. září 2021 si užili naši elévové na tradičním Libereckém turnaji Nisa Open. Tým byl složen z osmi chlapců ročník 2010 a čtyř dívek  ročník 2010 a 2009. Což z nás činilo tým s největším  počtem dívek v naší kategorii. Dva chlapci si přijeli na tento turnaj zahrát první zápasy své florbalové kariéry. A naše děvčata rozhodně nepřijela jen do počtu. Během turnaje vytvořila sebevědomou útočnou dívčí lajnu a dávala to soupeřům najevo v podobě gólových dárečků již od prvního zápasu. Borci byli rozlosováni do skupiny A (MU11 3+1) a čekala nás porce osmi zápasů v základní skupině.

Už v pátek jsme odehráli dva velmi kvalitní zápasy. První zápas proti Pirátům z Chrudimi jsme začali skvěle, přehrávali jsme soupeře nejen v držení míčku, ale i v počtu střel na branku a po několika gólových šancích se bohužel potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Piráti nám dali několik rychlých gólů a definitivně převzali otěže zápasu, který jsme nakonec prohráli 3:8. Druhý zápas proti Liberci Black, účastníka čtvrtfinálových bojů, byl opět velmi vyrovnanou partií, o čemž svědčí poločasový výsledek 3:4 pro soupeře. Po poločase se projevila chvilková nesoustředěnost našeho týmu, která se s námi bohužel táhla celým turnajem. Po dvou rychlých gólech v prvních minutách druhého poločasu bylo rozhodnuto o naší prohře 6:11.

V sobotu ráno nás čekal soupeř z Otrokovic, který se na turnaji probojoval až do finále a obsadil druhé místo. Tým Otrokovic byl nad naše síly ve všech herních činnostech a nám nezbývalo nic jiného než mu pogratulovat k výrazné výhře. Zde bych chtěl pochválit náš tým, který se velmi rychle oklepal z vysoké prohry 0:25 a dokázal vyhrát následující zápas proti soupeři Sokol Kobery 6:4. Je vidět, že naši borci hrají florbal pro radost a to je vynikající základní pilíř pro jejich výhry v budoucnosti. V posledních dvou sobotních zápasech jsme bohužel na vítězství nad Sokolem Kobery nenavázali a prohráli s Akademií Mladá Boleslav 0:12 a s Libereckými  Pantery  1:10.

V neděli ráno jsme nastupovali proti týmu Liberce White a byl to další velmi vyrovnaný duel. Během prvních minut zápasu jsme sice inkasovali dva rychlé góly, ale poté se naši borci konečně probudili k výbornému výkonu na hřišti. Pokud bych odečetl tyto dva góly, tak jsme se soupeřem hráli 1:1 až do posledních minut zápasu, kde jsme těsně před závěrečnou sirénou dostali gól na konečných 1:4. Náš poslední soupeř ve skupině SK Bivoj Litvínov Black se nakonec stal vítězem celého turnaje. V souboji o zlatou medaili si Litvínov poradil i podruhé s Otrokovicemi a to dokonce vysokým rozdílem 15:2. Vzhledem k tomu, že všichni naši borci budou letos hrát za mladší žáky,  zvolili jsme obranu v zápase s Litvínovem jako přípravný trénink na zónovou obranu 2-1-2. Přešli jsme z osobní obrany na zónovou 1-2 a protože většina borců neměla tušení jak budeme 1-2 hrát, tak jsme si kreslili teorii na tabulku před zápasem. Během prvního poločasu se naše obrana sehrála k velmi kvalitnímu taktickému výkonu, za což je velmi chválím. Litvínovští byli opravdu zaskočeni, chvílemi nevěděli, co hrát a měli problémy se prosazovat. Druhý poločas se již hrál v duchu přátelského utkání. Litvínov věděl, že vyhraje skupinu a nepotřeboval hrát na skóre. To nic nemění na tom, že jsme splnili náš předzápasový cíl a neloučili se s turnajem vysokou porážkou. Zápas skončil vítězstvím Litvínova 9:1.

Na závěr bych chtěl našim borcům poděkovat za reprezentaci klubu a rodičům za pomoc při realizaci turnaje.

Autor reportáže: Martin Rožec