V sobotu se odehrál další domácí zápas mužů. Na domácí půdě přivítali rezervu Ústí nad Labem.

Domácí měli co odčinit, když na hřišti Ústí nad Labem prohráli vysoko 11:4. První třetina zápasu vypadala, jako když se historie bude opakovat. Muži po vlastní nedůslednosti v bránění museli tahat za „ruční brzdu“ při 3 situacích a byly z toho 2 vyloučení, nájezd a 2 góly pro Ústí, to přidalo další 2 góly a na tabuli svítilo skóre 0:4.

Dalsi třetinu hrál jiný domácí tým, než tu první. Důsledný v obraně a agresivní v útoku. Domácí dali 4 góly a nedostali žádný, takže do závěrečné části zápasu se šlo za vyrovnaného stavu 4:4.

Ve třetí třetině šli domácí 3 minuty do konce do vedení 6:5. Hosté odvolali brankáře a znovu nedůsledností v obraně domácích dokázali 5 sekund před koncem srovnat na 6:6. Prodloužení se neslo v režii lovosických, kteří nedali několik vyložených šancí a tak se šlo na nájezdy. V nich předvedl famózní výkon Jakub Rudiš, který i během zápasu dokázal chytit 3 další nájezdy! Černým koněm nájezdů byl Ondra Pšenička, který si na nájezdy věřil a jako jediný dokázal vstřelit gól a tím získal pro domácí cenný bod na víc.

V neděli můži odjeli do vzdálených Františkových lázní, kde se střetli se Sokolovem, který již jednou v sezóně porazili.

Skóre jako první otevřel střelec Ondra Futera. Soupeři, ale netrvalo ani minutu a bylo srovnáno. Těsně před koncem třetiny pak vrátil do vedení lovosice Lukáš Rudiš.

V polovině utkání lovosičtí navýšil vedení na 3:1, jenže do 2 minut soupeř znovu snížil a tak se po druhé třetině šlo do kabin za stavu 3:2 pro Lovosice.

Ve třetí třetině dlouho nepadl gól, až přišla osudna 52. minuta zápasu. V ní nastal, nám z nepřesněných důvodů, jakýsi výpadek a muži během 90 sekund inkasovali 3x! Tím domácí otočili zápas na svou stranu a vedli 3:5.

Muži se nechtěli vzdát a minutu před koncem snižili na 4:5, ale nebylo to k něčemu platné, jelikož domácí Sokolov si utkání již pohlídali.

A tak z těchto zápasů plyne ponaučení a to bojovat a nepolevovat, jedno takové stálo naše může 3 body.