Lovosičtí starší žáci B14 zakončili letošní ročník turnaje Prague Games na povedeném druhém místě. Na cestě do finále si poradili s Kladnem, Horní Suchou, Vsetínem, Plzní, Black Angels a Mladou Boleslaví. Až ve finále nedokázali vyzrát na brněnské Buldoky. Přesto všechno lze turnaj hodnotit pozitivně, jak říká kouč Jan Hrdlička i hráči Sebastian Vincent Galia, Anna Köhlerová a Adam Filip Hrdlička.

Hráči Lovosic vstoupili do turnaje ve skupině B ve čtvrtek 8. července zápasem s kladenskými Kanonýry. Ještě ten den vysoko porazili Horní Suchou a o den později v souboji o první místo přehráli Vsetín. „Na začátku jsme měli těžkou skupinu, kterou jsme ale odehráli dobře,“ řekl hlavní trenér kategorie B14 Jan Hrdlička.

Po vítězství ve skupině Lovosice narazily v osmifinále na Plzeň, kterou smetli 4:0. „Doufali jsme, že Plzeň bychom mohli jít dál,“ řekl kouč Hrdlička. Postoupit se také Lovosickým zadařilo, načež na ně čekal pravděpodobně nejtěžší zápas celého turnaje. „Až do čtvrtfinále to byla celkem snadná cesta, v zápase s Black Angels se ale ukázala naše morálka. To, že jsme utkání otočili, nám pomohlo i do dalších bojů,“ sdělila hráčka Anna Köhlerová. Podle trenéra Hrdličky musel být takový zápas velmi atraktivní pro diváky, on sám měl na střídačce málem infarkt. Černí andělé už vyhrávali 4:1, načež Lovosičtí dvěma góly snížili, což jim navýšilo sebevědomí. „Pak přišel trochu sporný gól Black Angels. Nic ve zlém, ale myslím si, že to byla karma,“ prohlásil Jan Hrdlička. Dle jeho slov se totiž lovosický gólman přiznal k tomu, že tečoval balonek, který soupeř v tu chvíli položil a uklidil do prázdné branky, což nikdo nečekal. Sudí ovšem tuto trefu neuznali. „V nájezdech jsem věřil našemu gólmanovi, který má top kvalitu,“ doplnil.

Přes semifinále také Lovosičtí přešli celkem snadno, Mladou Boleslav porazili vyšším rozdílem 7:2, čímž dokráčeli do finálového souboje s týmem Bulldogs Brno. „V samotném finále nám už trochu docházely síly. Náš styl, tzv. lovosický florbal, je dosti běhavý se spoustou napadání, čímž je náročný. Nepomohlo nám ani to, že před finále odjeli dva hráči,“ řekl trenér Hrdlička. Podle Sebastiana Vincenta Galiy Lovosičtí vycházeli ze zatažené obrany a chodili do brejků, což se vyplatilo.

„Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že budeme druzí, bral bych to,“ popsal své dojmy Jan Hrdlička s tím, že pro malé město, jakým Lovosice jsou, je to obrovský úspěch. Své k tomu sdělila i Anna Köhlerová: „Sice jsme teď po zápase trochu zklamaní, protože první místo by bylo lepší. I tak ale považuju druhé místo za velký úspěch, protože v klubu se ještě nikomu nic podobného nepovedlo.“ Na tom se shodla i s Adamem Filipem Hrdličkou. „Skvělý byl týmový duch, také nám hodně pomohli přítomní diváci,“ doplnil Sebastian Vincent Galia.

Speciálně pak Adam Filip Hrdlička se může pyšnit ještě individuálním oceněním pro nejlepšího střelce turnaje. Do čela tabulky střelců své kategorie se vyhoupl díky dvanácti přesným trefám do branek svých soupeřů. „Zpočátku jsem ani nevěděl, že se na Prague Games nějaké individuální ceny udělují. V konkurenci, která tu byla, si jí ale hodně cením,“ popsal své dojmy ze získané trofeje. A jak by to celé shrnul hlavní trenér Jan Hrdlička? „Loni jsme skončili třetí, letos druzí. Doufáme, že příští rok se zadaří ještě více,“ burcuje s úsměvem na tváři svůj tým.