První část nadstavby 2. dorostenecké ligy je za námi. Na velikonoční neděli jsme se v domácí hale  Chemik utkali nejprve s Lokomotivou Louny a poté s Lomnicí, která vyhrála základní část v Libereckém kraji.

Lokotka v našem posledním souboji zatopila pod kotlem a v remízovém souboji nám sebrala body, takže v sobotu potěšil rychlý nástup do zápasu a vedení už ve druhé minutě (Hrdla-Fousáč). Jenže pak jsme nechali iniciativu soupeři a podpořili jsme jej několika hrubkami v rozehrávce, takže jsme o první přestávce řešili, jak smazat jednogólové manko. Řešení nám usnadnil soupeř faulem na 2 minuty, který přesně v půlce přesilovky potrestalo opět duo Hrdla-Fousáč. Dále celkově hra vyrovnaná, ale přece jen se nám do přestávky podařilo důrazem Vokyho v brankovišti a Matějovým únikem po křídle získat dvoubrankový náskok. V poslední třetině se po našem nedůrazu na středu hřiště prosadila opět Lokotka, ale závěr zápasu jsme si dokázali, i přes neproměněné trestné střílení, pohlídat a do nadstavbové tabulky zapsat 3 body.

Hráči FBC Lomnice nás dvakrát vyškolili v září na předligovém turnaji v Českém Dubu, takže jsme si říkali, že by mohlo klapnout „do třetice…“. Po první třetině to vypadalo slibně, padly jen dvě branky a skóre smírné. Druhá část gólově podstatně výživnější, bohužel stále o zoubek napřed byli hráči Lomnice i díky tomu, že jsme se nechali hned 3x vyloučit. Naši snahu o vyrovnání v závěrečné části uťala další vyloučení – to první na 5 minut jsme zvládli sice jen s jedním obdrženým gólem, ale hned vzápětí jsme neudrželi nervy a za trenérské připomínky k výkonu rozhodčích (který sice měl daleko k ideálu, ale co s tím naděláme, že?)  jsme vyfasovali další trest, a to se dvoubrankové manko snižuje špatně. Všechny naše další snahy o změnu skóre končily buď střelami „pánubohudooken“ nebo do gólmana a když jsme při pokusu o power-play nabídli míček soupeři, tak ten pojištění náskoku do prázdné neodmítl. Sumasumárum – zbytečná vyloučení, chyby v rozehrávce a spousta zahozených šancí jsou, v kombinaci se zkušeným a sehraným soupeřem, přímo smrtící. Takže Lomnice zaslouženě za 3 body.

Škoda, že se nám nepovedlo odměnit výborné fanoušky, kterých do Chemiku dorazil značný počet, dvěma výhrami, ale přitom jak jsme si vlastními chybami koledovali, to ani jinak dopadnout nemohlo. Za týden se v Lomnici porveme o dvě vítězství a co nejlepší zakončení úspěšné sezóny.

ASK Lovosice – LFP : TJ Lokomotiva Louny 4:3, FBC Lomnice 4:7

Sestava: Kabelka – Bureš, Ultsch, Križák, Kopp, Durek – Dittrich, Pošík, Vokál – Fousek, Roneš, Hrdlička – Durek, Marvánek, Svoboda

Zapsal: rozmrzelý coach 8o|