1. adventní neděle, větrné Strupčice u Mostu a soupeři natěšení na odvety… takové byly kulisy posledního dorosteneckého turnaje roku 2021. Z naší strany účast téměř 100% – zdravíme Alexe, Tomíka i Romanu a přejeme covidovou rekonvalescenci bez následků 8o). Doprava i fanouškovské zázemí díky rodičům naprosto fantastické. Takže nezbývalo než se pustit do bojů.

Florbalisté Jirkova nás v prvním zápase potrápili, nyní jsme si dali pozor a od začátku jsme měli zápas pod kontrolou. Od úvodního vhazování jsme ostřelovali jirkovského gólmana, ale ten se evidentně dobře vyspal, takže teprve po 10 minutách a asi stovce šancí jsme díky střelám Petra a Máry odskočili na rozdíl dvou branek… abychom vzápětí krásně namazali napadajícímu soupeři 8o) Konec třetiny byl ale plně v naší režii a když se trefili Fousáč, DD a do vlastní brány i jeden z hráčů Jirkova, mohli jsme strávit přestávku se čtyřbrankovým polštářem. Ten ještě ve druhé třetině načechrali Matěj, Luky a zase Petr s Márou. A protože na Toníka v brance vyzráli Jirkovští jen jednou, čekali jsme, kdo v závěrečné třetině završí desítku. Nikomu se do toho moc nechtělo, přestože šance byly (šetřili jsme střelný prach na druhý zápas??), hlavně skoro dvouminutová přesilovka 3:5 bez využití zamrzela, ale nakonec se odhodlal Pepa a udělal tečku za gólovým účtem zápasu.

S podbořanskými Tuleni jsme se před měsícem také slušně přetahovali, a přestože nám zase vyšel vstup do zápasu, nakonec to bylo drama jak od Spielberga. Opatrný začátek zápasu, kdy jsme sice měli míček, ale nedařilo se zakončovat, uťala, dnes ve velkém stylu hrající, druhá lajna. Voky se nenechal odstavit u mantinelu, poslal míček na střed a Táda byl neomylný. Pak se zadařilo i třetí formaci, když Landičovu rozehrávku volného úderu poslal Petr nechytatelným projektilem (který letí asi ještě teď) přes chumel hráčů až do sítě.  Ovšem hned po buly jsme několikrát promáchli nahozený míček a soupeř ze skrumáže před Tondou snížil. O přestávce jsme si sice řekli, že pokračujeme v naší hře, jen nebudeme předržovat míček, ale přesně to se nám málem stalo osudným. Po pauze nejprve opět úřadovala naše druhá lajna – tentokrát připravil Tádovi střeleckou pozici Fousáč. Pak si Táda udělal ze soupeřů kužely, ale bohužel mu zakončení nevyšlo, a tak začali úřadovat Tuleňové. Jejich důrazné napadání a naše pomalejší rozehrávka nebyla dobrá kombinace, a přestože Tonda pochytal co šlo, na dvě střely nedosáhl. Takže 3:3 a šlo se do poslední třetiny. Vyrovnaná bitva spěla k remíze, ani jeden z mančaftů se nemohl prosadit až chvíle, kdy jeden z Tuleňů mávl ploutví, zachytil naši rozehrávku a za následující přesnou střelou se mohl Tonda jen ohlédnout. Do konce zápasu chybělo 5 minut… stáhli jsme sestavu a kluci se do toho opřeli. Nejprve opět zapracovala druhá lajna (mlaďoši s Tádou fakt váleli) a po Křížkově nahrávce završil Táda hattrick – vyrovnáno. Ale to nám nestačilo, Podbořanští měli sice dvě velké šance, ale na Tondu si už nepřišli. A po dvou minutách vypíchl Mára na půlce míček stáhl na sebe dva obránce, předložil Póšovi téměř před prázdnou a ten, světe div se, s přehledem vymetl levý růžek. Zbývající 3 minuty zápasu jsme odehráli víceméně s míčkem na hokejce a soupeře do větší šance nepustili. Pěkný zápas, kdy se kluci nezlomili, a i přes nepříznivý stav bojovali až do konce. Závěr odehraný na morál, o to cennější výhra a potvrzené první místo v soutěži.

Dík rodičům za pomoc s dopravou i za hlasitou podporu, těšíme se na vás i příště, kdy 16. ledna na domácí půdě přivítáme Most a Louny.

Všem členům ASK, našim fanouškům a příznivcům přejeme krásné Vánoce a vše nejlepší, a hlavně hodně zdraví do roku 2022.

ASK Lovosice – LFP : Florbal Jirkov 10:2, Mocní Tuleni Podbořany 5:4

Sestava: Kabelka – Bureš, Ultsch, Vandrovec, Križák, Kopp, Marvánek – Dittrich, Kadlec, Pošík – Fousek, Nepovím, Vokál – Durek, Landa, Svoboda