Do odvetného klání druhého kola play-off vstoupil o něco lépe ústecký tým, který se dostal ke dvěma rychlým gólům. Lovosičtí pak sice ukázali svou nezdolnost a snažili se s výsledkem něco udělat, nicméně víc než další těsná porážka se nepodařilo. I tak si ale dorostenci za celou sezonu zaslouží obrovské poděkování, stejně tak, jako fanoušci, kteří je usilovně podporovali. Gratulujeme Ústeckým k postupu.

Florbal Ústí – ASK Lovosice LFP 3:2

Branky a nahrávky: 2. Vlach (Weber), 4. Chroustovský (Weber), 28. Chroustovský (Trčka) – 23. Vokál (Fousek), 39. Hrdlička (Kabelka). Rozhodčí: Moravec, Mucha. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 20:15. Diváků: 167. Nejlepší hráči utkání: Aleš Vlach – Radek Dvořák. Po třetinách: 2:0, 1:1, 0:1.

Sestava Ústí n. L.: Dobosz – Trčka, Vrzala, Tůma, Jankovský, Ligmajer Lukáš, Šíp – Vlach, Weber, Chroustovský – Černý D., Krupica, Hrabánek – Sturm, Olexa, Ottel – Ligmajer Luboš.

Sestava Lovosic: Dvořák R. – Galia, Roneš, Krejča, Kabelka – Hrdlička, Vokál, Fousek – Svojše, Tritthart, Černý F. – Bureš, Dittrich, Grmela – Kalina, Wypasek.

Reportáž:

Odvetné utkání druhého kola play-off zahájil lépe ústecký tým. Už v druhé minutě jej poslal do vedení Aleš Vlach. O dvě minuty později pak náskok Ústí navýšil Marek Chroustovský. Po zbytek třetiny pak oba týmy drželi jejich gólmani, čímž se na stavu nic nezměnilo a Ústí vstupovalo do další fáze utkání s dvoubrankovým náskokem.

Ten vzal za své v čase 22:01, kdy se po delším lovosickém tlaku na Doboszovu klec dokázal prosadit Jakub Vokál. Přesto ještě dvě minuty před koncem třetiny se znovu prosadil Marek Chroustovský, čímž i druhá perioda byla zakončena dvougólovým náskokem pro domácí tým.

V závěrečné třetině se o poznání více dařilo Lovosickým, kterým k tomu dopomohly i dvě přesilové hry. A právě tu druhou dokázal přesnou ranou využít Adam Filip Hrdlička. Tím určil definitivní podobu skóre na konečných 3:2 pro Ústí. Družina kapitána Dittricha ale mohla odcházet se vztyčenou hlavou, soupeři byla rovnocenným sokem a po celou dobu nic nevypustila. Za to si ještě jednou zaslouží poděkovat.