Poslední turnaj sezóny nám nevyšel podle představ. Vzhledem k marodce jsme do Lomnice vyjížděli sice jen se dvěma lajnami, zato s odhodláním porvat se o co nejlepší výsledek. I s jednou porážkou z úvodní části nadstavby jsme mohli pomýšlet na první místo. K tomu ale vedla cesta jen přes dvě vítězství.

I když nám chyběli snipers ze starších žáků, kteří ve stejný čas bojovali v Lípě o postup na stržáckou republiku, rozpoutali jsme v Lomnici nevídanou přestřelku. Ač tomu první třetina nenasvědčovala – pouze v sedmé minutě šel Jablonec do vedení, ale do 20 sekund jsme srovnali. To od druhé třetiny, to bylo dílo… a nic pro fanoušky se slabším srdcem – vedení se střídalo jako na houpačce, postupně se vedoucí tým změnil celkem 5x, přitom každý ze soupeřů si užil i dvougólového náskoku. Do poslední minuty šli však s výhodou jednoho gólu Jablonečtí. Kluci se ale kousli, zatlačili soupeře před jeho branku a 13 sekund před koncem srovnali. Navíc ještě dvě sekundy před závěrečnou sirénou poskakoval míček kolem jablonecké tyčky, ale dopravit ho za brankovou čáru se nám už nepovedlo. Bláznivý zápas, který jsme si prohráli sami, když z osmi obdržených branek, jsme minimálně na 4 soupeři namazali špatnou rozehrávkou… ale jako fakt namazali….hrozný. Ještě že nás neopustila bojovnost a dokázali jsme naše fatály napravit. Bohužel nás ztracený bod odsoudil k boji maximálně o druhé místo.

Mostečtí Vipers chytili na konci sezóny vynikající formu a tak bylo potěšující zjistit, že s nimi dokážeme i v neúplné sestavě držet krok a první třetinu jsme dokonce vyhráli. Bohužel ve druhé části nám začala docházet pára, přece jen dohánění ztrát v úvodním zápase nás stálo hodně sil. Mostečáci se prosadili hned 3x, a to toho Tonda ještě spoustu pochytal. A protože na druhé straně jsme se vrátili ke staré (ne)produktivitě, měli jsme zaděláno na problém. Navíc poslední třetinu zápasu (a vlastně i ligové sezóny) jsme nechali soupeře ještě jednou skórovat a bylo zle. Ani přes zvýšenou aktivitu, vytažený presink a jeden vstřelený gól, se nám zápas nepovedlo více zdramatizovat a Most si zajistil prvenství v soutěži. O našem pořadí pak rozhodovalo skóre, protože jsme společně s Louny a Lomnicí měli po 4 bodech. A protože Louny rozstřílely Lomnici 10:3, zajistily si nejen lepší poměr branek ze vzájemných zápasů, ale i 2. místo. Nám tak připadly bronzové medaile a Lomnice skončila čtvrtá.

I přes nepříliš povedenou nadstavbu musím klukům poděkovat za výkony v celé sezóně, vítězství v základní, ústecké, části soutěže a spoustu skvělých zážitků. A v neposlední řadě i za bojovnost a obětavost se kterou právě nadstavbu zvládli, a i při nepříznivém vývoji zápasů se rvali až do konce o co nejlepší výsledky. Věřím, že získané zkušenosti se budou v příští sezóně hodit a dovedou nás k ještě lepším výkonům. Jedinou, zato ale velikou, kaňkou na uplynulé sezóně je tristní účast na trénincích. Myslím, si, že pokud by docházka na tréninky byla lepší, mohli jsme bez problémů dosáhnout na vyšší příčky.

Speciální poděkování za výlet do Lomnice pak patří pánům Dittrichovi, Koppovi a Svobodovi za pomoc s dopravou a tradiční podporu z hlediště. Celodenní výlet, ujetých 250 km a z toho jen jeden bod a patřičně ošoupané nervy, to už stojí za ocenění – DĚKUJEME!

ASK Lovosice – LFP : Florbal JABLONEC 8:8, FBC Vipers Most 2:4

Sestava: Kabelka – Ultsch, Kopp, Prchlík, Križák – Dittrich, Pošík, Bureš – Durek, Marvánek, Svoboda.