První a hned domácí turnaj nové sezóny si naši dorostenci střihli tuto sobotu. V Chemiku se ve druhé lize dorostu utkali postupně s BK REAL Roudnice n. L. a s Florbal Ústí B. Prvnímu soupeři těsně podlehli, na ústecké florbalisty už ale dokázali vyzrát.

Vyrovnané derby s Roudnicí rozhodla větší produktivita soupeře, kterým jsme cestu ke třem bodům usnadnili vlastní nedisciplinovaností, laxním přístupem k zápasu a tragickým provedením snad všech herních činností jednotlivce. A to nás ještě Toník v bráně podržel při několika brejkových šancích soupeře…  První gól jsme dostali v oslabení, ale ještě jsme stihli zareagovat, také v početní výhodě, a po druhé třetině to bylo 1:1. Jenže pak jsme my přesilovku promarnili, naopak soupeřovo nahození z vrcholu přesilovkové formace propadlo až do naší brány. No a podobný scénář se opakoval i při vyrovnaném stavu hráčů, prohrávali jsme najednou o dvě branky. A protože míře naší nervozity a neschopnosti udržet míček na hokejce se vyrovnalo jen množství nepřesných přihrávek, není divu, že jsme už více než jednu branku nestihli, ze středu se podruhé v zápase prosadil Marek. Takže Roudnice zaslouženě brala 3 body.

Jestliže lze přístup k našemu prvnímu zápasu označit za laxní, tak do druhého jsme vlétli jako tornádo a v 6. minutě jsme vedli už 4:0. Změněný přístup k zápasu se projevil i v lepším pohybu a přesnosti nahrávek a soupeř nevěděl, kam dřív skočit. Postupně se prosadili Póša, Kříža, Mára a Luky. Pak naše snažení trochu polevilo a zcela je otupilo další vyloučení, takže jsme další branku nepřidali. A mohlo nás to mrzet… Hned po pauze se do statistik zapsal Ondřyn, bohužel jen tečoval soupeřovo nahození (opět…) za Toníka. Ten vzápětí kapituloval znovu, když jsme neuhlídali ústecký brejk a akci 2 na 1. Ale pak už za svá záda nepustil ani jeden míček a držel naše šance, když se Ústí nadechovalo k náporu. Ještě do druhé sirény nám soupeř vlastňáka vrátil – Pepovu střelu nechytatelně tečoval jeden z ústeckých obránců. V poslední třetině se již skóre neměnilo, naše střelba se vrátila do módu „Roudnice“ a byla nám malá i házenkářská branka. A 10 sekund před koncem odmítl Matěj zvýšení našeho náskoku, když z trestného střílení jen vyprášil gólmanovi betony. Skóre se tak zastavilo na hodnotě 5:2 a 3 bodíky zůstaly doma …  zaplaťpánbu za to 8o)

Velké poděkování všem, kdo nám s organizací turnaje pomohli, zapisovatelé byli bezchybní a fanoušci místy i hluční. Děkujeme za podporu a jako odměnu pro všechny naše příznivce připravili kluci pozápasové interview s jedním ze svého středu. Myslím, že se máte na co těšit.. coming soon…již brzy na našich sociálních sítích ;o)

Další zápasy nás čekají za 14 dní, kdy cestujeme do Roudnice.

Sestava: Kabelka – Ultsch, Prchlík, Bureš, Landa, Križák – Dittrich, Kadlec, Pošík – Marvánek, Grmela, Kopp – Durek, Kohout, Vandrovec