Dorostenci uspořádali v neděli další turnaj 2. ligy dorostu v Chemiku. Program zahájil souboj prvního se třetím týmem tabulky a může nás těšit, že tím lépe postaveným mančaftem jsou právě borci v černožlutém. A nutno dodat, že hráči Lokomotivy Louny dělali vše pro to, aby Lovosickým připravili druhou porážku v sezóně. První třetina naprosto vyrovnaná, šance na obou stranách, ale oba brankáři bezchybní – a to náš Tonda vyčapal trestné střílení a gólman Lokotky udržel čisté konto i při lovosické přesilovce. První třetina 0:0. Teprve polovina zápasu přinesla rozuzlení a byli to naši borci, kteří našli recept na soupeřova brankáře – v rozmezí necelých 5 minut se prosadili Petr (mazal Hraboš), Táda sám a  Ondřyn (Svojšák). Před posledním dějstvím 3:0 a hned se nám dýchalo lépe. Bylo to znát i na hře, další dva zásahy na uklidnění přidalo duo Hrdla – Hraboš. Sice uklidnění bylo až příliš velké, takže naše pětiminutová přesilovka (z toho 2 minuty 5:3) nedošla naplnění, ale zápas jsme alespoň dohráli v poklidu a Toníkovo konto zůstalo bez poskvrny ;o) Super zodpovědný výkon celého mančaftu.

Vipers Most jsou v tabulce pátí. V prvním zápase si vyšlápli na druhou Roudnici a statečně se rvali i o náš skalp. Začali pěkně zhurta, ve 23. sekundě zápasu vedli 2:0. S rychlou odpovědí a trochou klidu do našich řad přišlo duo Svojšák – Landič hned po dalších 18 sekundách, takže kdo přišel až na druhou minutu zápasu, přišel o 3 branky… a to jsme si řekli, že šlapeme hned od začátku 8o) no, hlavně že jsme se stačili srovnat a do konce třetiny už žádná branka, ani v naší přesilovce nepadla. Druhá třetina lepší, po 5 minutách otáčí Hrdla dvěma zásahy skóre v náš prospěch (mazači Hraboš a Fousáč). Ale mostecké Zmije nám ukázaly jak hrát přesilovku – 3:3. Od té doby pekelně vyrovnaný zápas, opět skvělí gólmani na obou stranách a boj o to, kdo udělá první chybu. Zmijáci nás mačkají, ale Tonda dlouhým výhozem posílá Hrdlu do brejku a je to tam. Pak ukážeme my, jak umíme přesilovku. Krásný Tomíkův kros uklízí Svojšák přesně na „dlouhou tyč“ a dva góly navrch nám dopřávají klidu, i když Zmije se stále snaží o uštknutí, v našem brankovišti kraluje Toník – vymetá rukou míček z brankové čáry a jeho další „long distance“ výhoz zužitkuje Táda. Navíc se ještě v závěru přidává Hraboš a zápas už dohráváme v poklidu. Krásná práce, byl to nápor na trpělivost, morálku a soustředění, ale kluci to zvládli a vybojovali si na prvním místě tabulky již devítibodový náskok.

Velký dík bezchybné pořadatelské službě, zajišťované naším mužským týmem a samozřejmě fanouškům za vydatnou podporu.

Další turnaj nás čeká až 20. února v Mostě a můžeme se těšit na odvetu s oběma dnešními soupeři.

Sestava: Kabelka – Ultsch, Bureš, Kopp, Vandrovec, Roneš, Prchlík – Dittrich, Grmela, Nepovím – Fousek, Hrabánek, Hrdlička – Križák, Landa, Svojše

ASK Lovosice – LFP : TJ Lokomotiva Louny 5:0, FBC Vipers Most 7:3

Zapsal: spokojený coach 8o)