Po týdnu se dorostenci opět vrací na místo činu. Tím je palubovka plzeňské Slavie, kde v minulém kole slavili dvě vítězství nad Teplicemi a Kladnem. Nyní ale na ně čeká trochu náročnější oříšek. A to klání s domácí Plzní a karlovarským Hurricanem.

Lovosičtí v těchto zápasech nastoupí proti týmům, které v této sezoně mají zkušenost s prvním košem. Plzeňská Slavia je na tom ovšem z bodového hlediska úplně stejně jako Lovosice, v předchozím kole zvládla oba zápasy vítězně. Těsně si dokázala poradit s Karlovými Vary, jež porazila 2:1, následně rozstřílela 11:3 Teplice.

Naopak Hurrican zatím v takto složené skupině na bodový zisk čeká. Už bylo zmíněno, že těsně nestačil na Plzeň, o něco víc pak Karlovy Vary nestačily na Kladno. Kanonýři toto klání ovládli výsledkem 9:3. Před tímto kolem je tedy před oběma týmy odlišný úkol. Plzeň, spolu s Lovosicemi, zabojuje o vstupenku do prvního koše, kdežto Karlovy Vary musí bojovat o příslušnost v boji druhém.

V plzeňském dresu se nejvíce daří Ondřeji Balému a Pavlu Jendrichovskému. První z nich vede v počtu asistencí, na kontě jich má devět, k čemuž přidal čtyři gólové trefy. Naopak bilance Jendrichovského je přesně zrcadlově odlišná. V celkovém součtu tedy Plzni aktuálně patří šesté místo s pěti výhrami i pěti prohrami.

Karlovarští v letošní sezoně zapsali jen dvě výhry. Ta první byla hned na startu soutěže, kdy porazili 4:3 Slavii Plzeň, o čtrnáct dní později zdemolovali Teplice výsledkem 13:0. Ve zbylých osmi duelech Hurrican na soupeře nestačil. Pozice lídrů bodování patří hned třem hráčům karlovarského výběru. Všichni tři mají shodně sedm kanadských bodů, první z nich je Marek Owczarzy s dvěma góly a pěti nahrávkami, další je Rudolf Voják s bilancí čtyř gólů a třech nahrávek, poslední pak Tadeáš Pokorný, jehož konto se skládá ze třech gólů a čtyř asistencí.

Lovosičtí pokračují v úspěšném tažení svým premiérovým prvoligovým ročníkem. O tom svědčí i jejich dosavadní bilance sedmi výher a třech porážek. ASK nestačilo jen na Gorily Plzeň a Panthers Praha, kteří jsou momentálně v prvním koši, a následně na Kanonýry Kladno. Se všemi ostatními si zatím dokázalo poradit.

O lovosickém tažení svědčí i individuální statistiky. Na pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže se už notnou dobu drží Jakub Vokál s dvaceti body, rozdělenými mezi jedenáct gólů a devět nahrávek. O tuto pozici se ovšem tentokrát dělí s ústeckým Alešem Vlachem. Už nedělená pozice nejlepšího střelce pak připadla dalšímu hráči Lovosic, konkrétně Adamu Filipu Hrdličkovi. Jeho na trůn vyneslo čtrnáct vstřelených branek.

Podaří se Lovosickým navázat na úspěšný minulý týden v Plzni a pokusí se zabojovat o post v elitním prvním koši? Proti oběma týmům to pro černožluté nebude nic snadného, avšak pomoct by mohla vítězná vlna, na níž se aktuálně drží. Zápas proti Karlovým Varům začíná v 10:30, duel se Slavií Plzeň o tři hodiny později. Online přenos z obou klání bude tradičně k dispozici na webu a v aplikaci Českého florbalu.