Dorostenecká rezerva se rozloučila se sezónou domácím turnajem 9.4. V Chemiku uzavřela své
působení ve druhé dorostenecké lize soubojem s pozdějším vítězem soutěže Děčínem a poté utkáním
s rezervou České Lípy.

Proti Děčínu tahali naši kluci za kratší konec provazu, a ač bojovali naplno, stačila jejich snaha jen na
přibrzdění rozjetého soupeře, který útočil na první místo v tabulce. Dva zásahy Tondy Kabelky a trefa
Kryštofa Tyla stačily jen na zmírnění prohry a kosmetickou úpravu výsledku. To zápas s FBC
Šluknovsko Česká Lípa B vypadal zpočátku pro naše barvy lépe, skvělá individuální akce Víti Dvořáka a
dělovka Tondy Kabelky znamenaly rychlý dvoubrankový náskok. Ale pak se lovosická hra zadrhla,
soupeř srovnal a dokonce šel v poslední minutě první části do vedení. Rychlou odpověď měl ale opět
Vítek Dvořák a tak se pauza odehrála za smírného stavu 3:3. Ve druhé třetině se v černožlutém dresu
trefili Vašek Durek s Lukym Vandrovcem, a protože mezi jejich zásahy vměstnali Šluknovští jen jeden
míček do lovosické brány, vypadala situace před poslední třetinou lépe pro domácí. Jen škoda, že
hráči ASK nepřidali další branky, šance na to byly. Protože ve třetí třetině se hra Českolipských zlepšila
a lovosická obrana v čele s Honzou Zámečníkem v brance se musela pekelně snažit, aby vedení
udržela. Až do 42. minuty všechny pokusy soupeře likvidovala, bohužel pak nařídili rozhodčí trestné
střílení za hru v brankovišti a soupeř touto šancí nepohrdl. Na vyrovnávací branku už Lovosičtí
odpovědět nedokázali, a protože ani soupeř nebyl ve svých šancích úspěšný, skončil poslední zápas
sezóny remízou a pro domácí tím i poslední místem v soutěži.

Dorost B tak dokázal v sezóně zvítězit pouze 3x, ve stejném počtu případů se se soupeřem rozešel
smírně a 16x okusil hořkost porážky. Poslední místo určitě není důvodem ke spokojenosti, i když
několik zápasů skončilo porážkou jen těsně. A zvláště mrzí porážky z utkání, během kterých tým vedl
(a to i vyšším rozdílem) a přesto je nedokázal dotáhnout do vítězného konce. Zvláštní kapitolou je pak
proměňování šancí – kluci odehráli několik zápasů, kdy byli se soupeři herně vyrovnaní, ale mizerná
koncovka jejich snažení srážela a na body nedosáhli.

Největší problémem B týmu je individuální technika a herní přehled jednotlivců. I přes veškerou
bojovnost a nasazení jsou to v rozhodujících momentech zápasů limitující faktory, které negativně
ovlivňují i již výše zmíněnou střeleckou produktivitu. Zásadním momentem pro napravení této
situace bude v následujícím přípravném období a poté i v nové sezóně výrazné zlepšení tréninkové
docházky hráčů.

Pozitivy právě uplynulé sezóny jsou jednak sbírání zkušeností pro nováčky (pět hráčů odehrálo svou
první ligovou sezónu), a jednak zapojení hráčů z kategorie starších žáků do tréninků i zápasů dorostu.
Mladší hráči si tak mohli vyzkoušet podstatně delší zápasy a to ještě v podstatně vyšším tempu než
jsou zvyklí ze své soutěže. Z kategorie „stržů“ se v průběhu sezóny dokonce pravidelně začali
prosazovat na soupisku A dorostu M. Kalina a M. Wypasek.

Věříme, že se kluci z právě skončené sezóny poučí a nasbírané zkušenosti a zlepšení tréninkové
docházky se projeví v zápasech sezóny příští. Držíme palce!