Rezervní dorostenecký tým Lovosic se k dalšímu kolu 2. ligy dorostenců vydal do liberecké haly míčových sportů. Zde nastoupil proti rezervě týmu FBC Liberec a proti Panthers Liberec. S prvním z nich držel krok dvě třetiny, až v té třetí domácí tým odstoupil na rozdíl čtyř branek. Zápas s Pantery byl o poznání vyrovnanější, avšak Lovosicím se dotáhnout zápas do vítězného konce nepodařilo a z Liberce odjíždějí bez bodového zisku.

ASK Lovosice LFP „B“ – FBC Liberec B 2:6

Branky a nahrávky: 6. Wypasek (Ženkl), 16. Grmela (Tyl) – 1. Bittner (Šimon), 25. Jirsa (Hejplík), 26. Bittner (Přibyl), 31. Bittner (Přibyl), 35. Šimon (Kukla), 43. Kubišta (Přibyl). Rozhodčí: Horák, Pohunek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:33. Diváků: 8. Hráči utkání: Alexandr Grmela – Josef Bittner. Po třetinách: 1:1, 1:2, 0:3.

Sestava Lovosic B.: Bureš – Dvořák, Beran, Tyl, Wypasek, Verner, Ženkl, Grmela, Fadler, Durek, Vandrovec, Nývlt, Pfeifer, Illichmann.

Sestava Liberce B: Krupka – Pohanka, Kukla, Kubík, Přibyl, Štolba, Heiplík – Pinčka, Marin, Ježek, Bittner, Füle, Hošic, Šimon, Kubišta, Jirsa.

FBC Panthers Liberec – ASK Lovosice LFP „B“ 5:4

Branky a nahrávky: 4. Vávra (Berta), 9. Pimek (Mečíř), 16. Hozák, 18. Vávra (Hozák), 19. Petr (Mečíř) – 9. Bureš (Dvořák), 12. Bureš (Ženkl), 30. Wypasek (Illichmann), 34. Illichmann (Fadler). Rozhodčí: Váňa, Harakaľ. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 18:22. Po třetinách: 2:2, 3:1, 0:1.

Sestava Panthers: Částek – Mato, Abrt, Frolík, Berta, Mečíř – Grunt, Nosek, Rigo, Hozák, Vlčko, Petr, Vávra, Pimek, Rulák, Havle, Vinš.

Sestava Lovosic B: Pfeifer – Dvořák, Beran, Tyl, Wypasek, Verner, Ženkl, Bureš, Grmela, Fadler, Durek, Vandrovec, Nývlt, Illichmann.

Reportáž Honzy Dvořáka:

Dorostenecká rezerva se v sobotu vydala pod zasněžený Ještěd na souboj s dvěma místními týmy –
rezervou FBC a Panthers – s cílem opět bodovat a trochu nafouknout zatím nepříliš výrazné bodové
konto.
Utkání s FBC Liberec B nezačalo šťastně. Ještě jsme se ani nerozkoukali a ve 14. vteřině prohrávali 0:1.
Ale díky pěkně sehrané přesilovce a hezké Maxově teči jsme záhy srovnali a ještě jsme měli šanci
zápas otočit. Bohužel trestné střílení přišlo vniveč a tak přece jen třetině skončila smírně. Začátek
druhé části byl stejně bleskový jako té první, ale tentokrát z naší strany. Po 10 sekundách se ujala
jednoduchá, leč důrazná, rozehrávka volného úderu a Alex propálil vše před sebou. Bohužel další
borce s „x“ ve jméně už nemáme a tak všechny naše další střely skončily buď na soupeřovic
gólmanovi, tyčce anebo šly vedle. A bohužel ty liberecké nacházely cíl, zvláště když jsme páchali
školácké chyby v rozehrávce. Zasloužená výhra FBC, jehož hráči nás produktivitou a také technikou
převyšovali. Škoda, protože šancí jsme měli i tak dost.
Panteři si na nás nabrousili drápy a než jsme se po pauze mezi zápasy probrali, prohrávali jsme 0:2.
Tady musím kluky pochválit, nezabalili zápas, začali se více tlačit do útoku a výsledkem byly dva
zásahy Matěje B. a přestávková plichta 2:2. Prostřední část hry nám hrubě nevyšla, přestali jsme
bránit střed hřiště a šikovní borci Panterů toho rychle dvakrát využili. A když zaťali dráp potřetí v této
třetině, vypadalo to s námi zle. Ale ani tříbrankové manko nás nesrazilo, teď to na sebe vzali mlaďoši
a ještě před přestávkou Max a po pauze Matěj I. vykřesali naději, kterou jsme po celou třetí třetinu
živili soustavným tlakem na panteří bránu. Bohužel (po kolikáté už) se naše řešení gólových šancí (a
že jich bylo dost) nepotkává s úspěchem a tak ani dvě přesilovky a závěrečná power-play změnu
nepřinesly.
Všechny body tedy zůstaly v Liberci a je to škoda. Minimálně ten jeden byl hodně blízko. Bojovnost
nám nechybí, ale sráží nás horší technika s florbalkou a z toho plynoucí potřeba více času na
zakončení nebo přesnější finální přihrávku. Pokud na tom zapracujeme, věřím, že se naše
produktivita zlepší a takto těsné zápasy budeme schopni vyhrávat.
Moc děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a podporu při zápasech!!! Snad už se příště odvděčíme