Soupeřem lovosických dorostenců byl v druhém kole play-off tým Florbal Ústí. S ním sehráli Lovosičtí vyrovnanou partii, dokonce se jako první dostali do vedení. Přesto nakonec odcházeli z utkání s těsnou prohrou 2:3. Nicméně i takový výsledek je hratelnou výchozí pozicí do odvety.

ASK Lovosice LFP – Florbal Ústí 2:3

Branky a nahrávky: 9. Grmela (Bureš), 45. Hrdlička (Dittrich) – 11. Černý D. (Krupica), 16. Vlach (Chroustovský), 28. Chroustovský (Vlach). Rozhodčí: Pekárek, Chleborád. Vyloučení: 2:0. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:44. Diváků: 230. Nejlepší hráči utkání: Alex Grmela – Martin Hrabánek. Po třetinách: 1:1, 0:2, 1:0.

Sestava Lovosic: Dvořák R. – Galia, Roneš, Krejča, Kabelka – Hrdlička, Vokál, Fousek – Svojše, Tritthart, Černý F. – Bureš, Dittrich, Grmela – Dvořák V., Kalina, Wypasek.

Sestava Ústí n. L.: Dobosz – Trčka, Vrzala, Tůma, Jankovský, Ligmajer Lukáš, Šíp – Vlach, Weber, Chroustovský – Černý D., Krupica, Hrabánek – Sturm, Olexa, Ottel – Ligmajer Luboš.

Reportáž:

Úvodní boj druhého kola play-off začal hodně aktivně na obou stranách. Do vedení se ale jako první dostaly domácí Lovosice. Skóre otevřel v čase 8:13 Alex Grmela. Náskok ovšem Lovosickým vydržel jen 2,5 minuty. Srovnat se povedlo Davidu Černému.

Druhá třetina vyšla lépe Ústeckým. Už po 24 vteřinách hry navýšil vedení hostů Aleš Vlach. Lovosice se sice snažily o vyrovnání, nicméně pak ještě musely skousnout další gól do branky Radka Dvořáka. Využít přesilovou hru se povedlo Marku Chroustovskému. Ústí tak po dvou periodách vedlo 3:1.

I třetí třetina byla náročná pro oba gólmany. Lovosičtí nejprve přežili bez úhony další oslabení. Následně to byli oni, kteří se dostali ke vstřelení gólu. 51 vteřin před závěrečným hvizdem definitivně určil konečnou podobu výsledku Adam Filip Hrdlička. Do odvetného klání tak dorostenci vstoupí s těsnou jednobrankovou ztrátou, tedy poměrně hratelným výsledkem.