Psala se neděle 26.9.2021 a A-tým mužů Lovosic začal svou sezónu. Začal jí v domácí hale Chemik střetnutím s týmy Kati Kadaň B a Vipers Most.

ASK Lovosice LFP vs. Kati Kadaň B 6:1(1:0, 2:0, 3:1): Konečně jsme neprohráli ani jednu třetinu 🙂

První zápas sezóny začali borci v černožlutém proti Katům. Vstup do zápasu byl z obou stran opatrný do doby, než se ve třetí minutě k míčku dostal po přihrávce Billa (Helis) jeden z navrátilců Rudy (Rudiš L.), který přesnou střelou do horního růžku zaznamenal první gól sezóny. Zápas tím  začal mít náboj a hra se přelévala ze strany na stranu. Do přestávky tak došlo už jen k vyloučením na každé straně po jednom hráči bez využití. Po pětiminutové pauze se týmy vrátily na palubovku a byli to opět domácí, kdo se po necelých dvou minutách radoval z gólu. Tentokráte se trefil druhý navrátilec Kubíček ( Malý J.), který po přihrávce Jaryna (Mareš) rozvlnil síťku podruhé a lehce kluky uklidnil. Tým Lovosic se dostal do psychické výhody a nadále bušil do soupeře, bohužel bez efektu. A tak v deváté minutě druhé třetiny přišel trest od hostů, kteří snížili na 1:2. Zde jsem jako trenér začal trnout, co to s kluky udělá. Tlačíte na soupeře, tyčky zvoní a bingo, gól do naší svatyně. No, jenže netrvalo to dlouho, přesně 11 vteřin, a domácí šli opět do dvougólového vedení, kdy po nahrávce Vody (Vodenky) střílí svůj druhý gól Rudy. Po tomto gólu nás podržel v několika únicích Kloudy (Klouda). Stav po dvou třetinách byl pro domácí příznivý – 3:1. Třetí dějství začalo domácí přesilovkou, kterou jsme dostali za faul ještě ve druhé třetině. Po minutě ji využívá Kubíček, kterému křížnou přihrávku poslal Ulčák (Ultsch). Živá voda nalitá borcům do krve a klid s pohodou na lavičce byl tím, co nás zdobilo po zbytek zápasu. Soupeř nám nedal nic zadarmo, což jsme ani nečekali, ale byla nás plná palubovka a góly přicházely. Čtyři minuty po gólu na 4:1 zvyšuje naše vedení na 5:1 Žolda (Budaj) po přihrávce zpoza branky ještě loni dorostenec, teď již junior a platný člen třetího útoku Voky (Vokál). Netrvalo dlouho, přesně 50 vteřin, a zvyšujeme na 6:1. Hattrickem se hned v úvodním zápase zapsal Rudy, který zužitkoval krásnou přihrávku od Vody. Po tomto zásahu nás sice Kati dostali pod tlak, ale obrana a v neposlední řadě výborně chytající Kloudy už nic nepustili a tak se A tým mohl radovat z prvních tří bodů.

ASK Lovosice LFP vs. Vipers Most 5:5 (1:2, 1:3, 3:0): Síla týmu se ukázala

Ve druhém zápase nás čekaly Zmije. V tomto zápase se na gól čekalo až do deváté minuty, kdy se trefil Futy (Futera) z přihrávky dnes nebojácně hrajícího Vokyho 1:0. Futy už potřeboval protrhnout svou střeleckou smůlu, tím klukům ukázal, že trefit zařízení nezapomněl. Ať to pálí přesně dál, Futy! Pak ovšem přišel neskutečný výpadek celého týmu a Vipers během 34 vteřin otočili výsledek na svou stranu 1:2. Do druhé třetiny jsme si řekli, že máme na to se z toho rychle oklepat a svou hrou si vzít vedení zpět. Začali jsme aktivně, bohužel po dvou minutách jsme dostali na 1:3 a tým pomalu padal dolů. Zapomínal na zadní vrátka a co čert nechtěl, dostáváme při naší přesilovce gól na 1:4. Vzhledem k projevu týmu na ploše jsem si vzal Timeout a důrazně borcům vysvětlil, že o body se bojuje jinak. Padla i peprná slova, ale také stažení na dvě lajny a vlití energie do žil. Těsně po skončení přesilovky se po přihrávce Ulčáka trefil také další svátečný střelec Myki (Holub), i tobě ať to střílí čím dál více do černého! Aktuální stav byl tedy 2:4. Bohužel, v čase 1:30 před koncem druhé třetiny Vipers opět zvyšují svůj náskok 2:5 a do šaten jdeme jak opaření. Třetí třetina je dlouhá 15 minut, vlastně jako všechny, ale zde se už nešetří silami. Naše vůle něco udělat a soupeřova nedisciplinovanost nám pomohla. Vipers jdou do oslabení za nesportovní chování a kluci po minutě a půl snižují na 3:5. A kdo se trefil? No přeci další navrátilec do týmu Benny (Beneš) po přihrávce svého bratra v obraně Billa. Hlava a psychika jdou nahoru, tým se hecuje, což nebylo zvykem a osm vteřin od vstřelení gólu na 3:5 dává svůj další zářez Kubíček po přihrávce Jaryna. Máme tu snížení na rozdíl jednoho gólu a je vidět na klukách, jak moc chtějí ten zápas urvat pro sebe. Přichází další vyloučení hráče Vipers, tentokráte za hrubost. Jak se říká, vše má být po zásluze potrestáno a tak po 50 sekundách využíváme početní převahu. Trefuje se Kubíček a přihrává mu další nadějný loňský dorostenec Luky (Roneš) – 5:5. Když se mládí včas zapojí ke zkušeným hráčům, máme v budoucnu na čem stavět. Do konce zápasu už se nic zvláštního nestalo, domácí Lovosice tlačily, leč šestý gól už se jim nepodařilo vstřelit.

Do tabulky si tak po dvou zápasech připisujeme 4 body, slušný vstup do sezony. Poděkování patří všem hráčům, vždyť ze 14 nominovaných se jich hned 12 zapsalo do kanadského bodování. Kdo se nezapsal odváděl černou práci a zápisy na ně čekají v dalších zápasech. Poděkování patří gólmanům, jednomu jak chytal a druhému, jak ho ve špatných chvílích zvedal psychicky. Dík celému týmu za nedělní den. Jen škoda, že diváků bylo tak málo, ale snad na příští zápasy v domácí aréně je nalákáme dobrými výsledky.

Za tým ASK Lovosice LFP trenér Jiřina (Holub Jiří)