Do teplické SH odjížděli mladší žáci po odehraných dvou turnajích v 1. výkonnostním koši. Nečekali je tam však o nic lehčí soupeři. Především Bivojové z Litvínova si v této sezoně počínají suverénně, 6 utkání 6 výher.

ASK Lovosice – LFP Black    : Florbal Chomutov     2 : 4

: FD Teplice DDM        7 : 1

: SK Bivoj Litvínov        2 : 2

Nejdříve však naše florbalové naděje nastoupily proti Chomutovu a jak již bývá zvykem, brzy prohrávaly 0:2. Ještě do poločasu se podařilo vyrovnat díky benjamínkovi v týmu Kubovi Lebedovi. Nápor Blacků zbrzdilo problematické vyloučení Šimona Šulce, který nastoupil jako hráč v poli, když branku skvěle strážila Nela Schillhabelová. Ve druhé půli byli Lovosičtí častěji na polovině soupeře vytvořili si i několik gólových příležitostí. Většinou však zvolili špatné řešení, a tak přišel trest. Pravidlo „nedáš-dostaneš“ bylo opět potvrzeno a z rychlého útoku a po nedůrazu před brankou, se Chomutovští ujali vedení 2:3. Dvě minuty před koncem, trenéři poslali na hřiště speciální formaci a připravili i hru v šesti. Ztráta míčku na polovině hřiště při zakládání útoku však znamenala rozhodnutí utkání v podobě čtvrté branky v naší síti.

V utkání s pořádajícím týmem naši mladší žáci narušovali rozehrávku soupeře a do nekompaktní obrany pronikali přesnými útoky s gólovým zakončením. Jedinou kaňkou na výsledku je branka v síti Šimona Š. pouhých 30 sekund před koncem utkání.

Litvínov proti našim chlapcům nastupoval s velkým sebevědomím. Svou neporazitelnost v letošní sezoně rozšířil o další 2 vyhraná utkání (Teplice 11:0, Chomutov 6:1). Lovosice přestáli bez úhony úvodní tlak a precizní obrannou hrou a výborným výkonem Nely v brance, drželi Bivoje na distanc. Když se za stavu 0:2 podařilo vstřelit ještě do poločasu kontaktní gól, svitla naděje, že mladší žáci by mohli pomýšlet na bodový zisk. Ve druhé půli předvedli výbornou a bojovnou defenzivní hru a prováděli rychlé jednoduché útoky. Jeden takový přesně zakončil Dominik Michalička a vyrovnal! I přes enormní tlak Litvínova se skóre již do konce zápasu nezměnilo. Excelentní výkon Nely v brance a precizní práce, všech hráčů v poli, v defenzívě vedl k tomu, že Litvínov přišel poprvé o body!