Muži mají za sebou zbylá dvě utkání 1. kola Poháru Českého florbalu. Tedy, sehráli jen jedno, protože soupeř z Berouna nepřijel. Lovosičtí tak vyhráli kontumačně. Jediný zápas tak odehráli proti Roudnici nad Labem, té sice podlehli 3:7, ovšem i to stačilo na postup do 2. kola.

První zápas měl vskutku krátkého trvání. Úvodní buly mělo být hozeno v 10:30 a již o pět minut později bylo rozhodnuto o kontumaci. Černožlutí tak vyhráli 5:0 a mohli se tak připravovat na druhé odpolední utkání s Roudnicí nad Labem.

Do tohoto zápasu ale vstoupil lépe roudnický celek. Hned v první minutě jej poslal do vedení Jan Urban. O necelé čtyři minuty později navýšil náskok Roudnice Ondřej Večeř. Na tuto trefu ovšem o necelou minutu později přesným zásahem reagoval Ondřej Hozák. Roudničtí mohli ještě navýšil vedení, Richard Hartmann ale neproměnil nařízené trestné střílení.

Druhá třetina už byla o poznání vyrovnanější, také přinesla jen jeden gól na každé straně. Nejprve na 3:1 pro Roudnici navýšil Ondřej Cvekl, následně v přesilovce snížil opět na rozdíl jediné branky Tomáš Ultsch.

V závěrečné periodě museli Lovosičtí skousnout dva rychlé góly v podání Richarda Hartmanna a následně Jaroslava Gabriela. Hráči Lovosic se ale ještě na čas dokázali dostat do hry, pomohlo jim k tomu vyloučení Mikoláše Malého za sekání. O celou jednu vteřinu dříve ho vrátil zpátky na palubovku svým přesným zásahem Jan Kocourek. V závěru třetiny ovšem na konečný výsledek ještě upravili skóre Daniel Pilař, tentokrát již z úspěšného trestného střílení, a Ondřej Večeř. Hráči Roudnice nad Labem tak zvítězili 7:3, čímž Lovosickým připadlo v konečném součtu třetí místo.

To ale stačilo na postup do další fáze Poháru Českého florbalu. O tom, kde naši muži sehrají 2. kolo a s kým, vás ještě budeme informovat.

BK Real Roudnice nad Labem – ASK Lovosice LFP 7:3

Branky a nahrávky: 1. Urban (Šolta), 5. Večeř (Šolta), 23. Cvekl (Pilař), 31. Hartmann (Holíček), 36. Gabriel (Slaba), 43. Pilař (TS), 44. Večeř (Holíček) – 6. Hozák (Vodenka), 29. Ultsch (Kocourek), 29. Kocourek (Čapek).

Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváků: 50. Rozhodčí: Kellermann – Pekárek.

Sestava Roudnice n. L.: Fišer – Malý, Šolta, Slaba, Rott M., Kešner – Pilař, Hartmann, Cvekl, Rott J., Gabriel, Hádek, Holíček, Urban, Večeř.

Sestava Lovosic: Rudiš – Kotán, Ultsch, Mareš – Vodenka, Hozák, Jelínek, Pošík, Čapek, Kocourek, Holub, Čermák.