1. kolo poháru Českého florbalu je za námi. Lovosičtí muži v něm nestačili na kralupské Wolves a jejich letošní cesta pohárem tímto končí. Černožlutým se dařilo držet krok zejména v první třetině, v té druhé už ale soupeř dokázal odstoupit na vyšší rozdíl. O jediné dva kontaktní góly Lovosic se postarali Tomáš Ultsch a Pavel Vodenka.

ASK Lovosice LFP – Kralupy Wolves 2:12

Branky a nahrávky: 45. Ultsch (Čermák), 53. Vodenka (Mareš) – 16. Carvan (Štefl), 16. Kozel (Manek), 22. Malík (Carvan), 22. Manek (Kozel), 22. Kocián, 23. Manek (Suk), 27. Suk (Manek), 35. Štefl (Malík), 42. Malík (Suk), 48. Malík (Kozel), 50. Malík, 52. Malík (Janouch). Rozhodčí: Kusek, Kešner. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Diváků: 61. Střely na branku: 20:55. Po třetinách: 0:2, 0:6, 2:4.

Reportáž:

Úvod utkání se nesl celkem ve vyrovnaném duchu. Jak Lovosičtí, tak Kralupští vstoupili do utkání v celkem aktivním tempu a dostávali se ke střeleckým příležitostem. Už v první minutě se do šance dostal Pavel Vodenka, v důležitém momentu mu ale míček přeskočil hůl. Hráčům Lovosic posléze pomohla i série přesilových her, ve kterých si vytvářeli tlak na gólmana Hoffmanna, nicméně žádný gól z nich nepadl.

První trefa tak byla k vidění až v šestnácté minutě, kdy se kralupskému Lukáši Carvanovi povedlo vymést doslova milimetrovou skulinu v Rudišově svatyni. Bezprostředně nato Středočeši navýšili vedení díky gólu Adama Kozla. Do druhé části utkání tak vstupovali Lovosičtí s dvoubrankovou ztrátou.

Počáteční chvíle druhé periody si ovšem Lovosice za rámeček příliš nedají. Už ve 22. minutě dokázaly Kralupy třemi rychlými góly Kristiána Malíka, Jakuba Manka a Milana Kociána odstoupit na rozdíl pěti gólů.  O minutu později pak ještě navýšil vedení středočeského týmu opět Jakub Manek.

Po této trefě si domácí vzali oddechový čas a hra se také uklidnila. Díky tomu měli i Lovosičtí několik střeleckých pokusů, přesto stále bez gólové trefy. Své příležitosti si vytvořili Pavel Vodenka či Martin Pešta, prosadit se ale dokázali jen Kralupští. Do konce druhé třetiny navýšili vedení Kralup na 8:0 Jan Suk a Daniel Štefl.

Do závěrečné třetiny vstoupili Lovosičtí s novým mužem v brance, Jakuba Rudiše vystřídal Jan Tlachna. Ovšem i jeho už ve 42. minutě gólově „pokřtil“ Kristián Malík. Ke svému prvnímu gólu se ale o malou chvíli později dostali i domácí. Tomáš Ultsch se po rozehrávce tvrdě opřel do balonku a nekompromisně rozvlnil síť Hoffmannovy svatyně.

Pak se ale opět gólově realizovaly Kralupy, které vytrestaly hned dvě přesilové hry. Obě trefy má na svědomí Kristián Malík. První přesilovku ukončil už po dvou vteřinách, na tu druhou potřeboval více jak 90 vteřin. Za Lovosické mohl snížit Pavel Vodenka, který se dostal po faulu na svou osobu k samostatnému nájezdu, v souboji jeden na jednoho ale Hoffmanna nepřekonal.

Další gól tak opět padl z hole Kristiána Malíka. Ovšem ani Lovosičtí se nechtěli nechat zahanbit, výsledkem čehož je jejich druhá trefa utkání. O tu se postaral Pavel Vodenka, který využil dlouhou přihrávku k samostatnému úniku a následnému zakončení po stahovačce do forhendu pod horní tyč kralupské svatyně.

Žádná další gólová trefa už ale k vidění nebyla a Lovosičtí tak v druhém kole Poháru Českého florbalu končí s porážkou 2:12. Soupeři gratulujeme a přejeme hodně zdaru v dalších bojích!