Naši nejsta…. ne, jinak…. nejzkušenější (to už je lepší) borci, si v sobotu udělali menší výlet do Podkrkonoší. V trutnovské hale na ZŠ R. Frimla jsme poměřili síly s domácími horaly a nováčkem z Mostu.

Po osvěžujících skoro 3 hodinách v autech jsme se v dobře vychlazené hale potřebovali rozehřát a tak jsme se první třetinu zápasu s Trutnovem honili se soupeři nahoru dolů.  Ovšem bez většího efektu. Nakonec se jedna naše akce ujala, ale definitivní uklidnění přišlo až ve druhé třetině, kdy jsme odskočili na rozdíl osmi branek. Soupeř sice před sirénou snížil dalekonosnou „dělovkou“, ale naše kanonáda se po přestávce opět rozběhla a přidali jsme dalších 5 branek. Trutnovší odpověděli opět těsně před koncem, ale tím již jen mírnili skóre na konečných 13:2 pro nás.

Most přihlásil soutěž veteránů poprvé a tak jsme nevěděli, co ve druhém zápase očekávat. Místo úvodního oťukávání došlo na osekávání a první třetina se tak nesla ve velmi nervózním duchu. Mírné uklidnění přinesla až druhá část hry, ve které jsme konečně proměnili šance a mohli hrát s větší rozvahou, kterou jsme kompenzovali ubývající síly. I mosteckým jsme dovolili skórovat podruhé, ale našich sedm zásahů stačilo na pohodlné vítězství.

Konečné zúčtování na tedy říká, že pro jeden získaný bod jsme museli ujet cca 65 km, což věru není málo, nicméně proti roku 2017, kdy to bylo 380 km na 1 bod je to zlepšení. Díky všem zúčastněným můžeme celý zájezd hodnotit pozitivně – 6 bodů je doma a když jsme chtěli, tak hra také nevypadala nejhůře.

ASK Lovosice – LFP : FBC Trutnov (DTJ) 13:2

FBC Vipers Flumine Most 7:2

Sestava: Bíbrlík – Kavalír, Matějka, Perháč, Kovařík – Hrdlička, Rybář, Lebeda , Dvořák, Chládek, Beneš

Autor: Jan Dvořák
Foto (archiv): Jan Köhler